Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

/ / Cilt Bakımı

Cilt bakımı hem kadınlarda hem de erkeklerde önem verilmesi gereken kişisel bakım ihtiyaçları arasındadır. Cilt bakımı dediğimizde erkeklerin kadınlara göre daha özensiz olduğu aşikardır. Bu yazımızda erkekler için cilt bakımı nasıl olmalı, cildimize neler uygulanılırsa pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olur gibi belli başlı konulara değineceğiz.

Özensizlik
Giriş kısmında da belirttiğimiz gibi erkekler cilt bakımında kadınlara göre biraz daha ilgisizdir. Çünkü daha özensizlerdir ve ilgisizlerdir. Tabii ki bu söylenenler tüm erkekler

Ama her erkek için bunu söyleyecek değiliz tabii.

Öneriler
-Erkekler için önereceğimiz ilk şey ciltlerine nemlendirici kullanmayı tavsiye etmek. Çünkü cildine yeteri kadar özen göstermediği için cildinin nem oranı düşer ve nem ihtiyacı ortaya çıkar.
– Genelde erkekler haftada 2 yada 3 defa sakal tıraşı olurlar ve tıraş sonrası yüzlerine ferahlamak adına kolonya sürerler. Bu kesinlikle yanlış bir şey. Cilt bakımı için yüzümüze veya tenimize alkol içeren ürünlerden uzak durmalıyız. En basit örnek olarak kolonya cildimizi kurutur ve cilt sağlığımız açısından önemli bir durumdur.
– Duş sonrası düzenli cilt bakımı
– Yaşlılık lekeleri ve yüzümüzde bulunan kırışıklıkların giderilmesi adına güneş kremi kullanılmalıdır.
-Uyumadan önce veya duş aldıktan sonra cilt bakımı yapabilir, cildinizi daha yumuşak hissedebilirsiniz.
-Cildinize peeling uygulama. Bu uygulama sayesinde cildiniz temizlenir ve böylelikle yeni bir deri ortaya çıkar. Aynı zamanda bu uygulama ile cildinize parlak bir görünüm sağlamış olursunuz.
-Bu maddeler arasında belki de en önemlisi düzenli uykudur. Çünkü düzenli bir uykunun cilt sağlığına iyi geldiği uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Cildimizin kendisini onarması için günlük 7-8 saat uyku cildimiz için oldukça faydalıdır.

Norel ile cildinize değer verin
Cilt bakımı için Norel ürünlerini ile tanışabilirsiniz. Geniş ürün skalası ile cildinize gereken değeri verebilir ve canlı diri bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Norel ürünlerini nereden alabilirim?

Norel ürünleri bayilik vasıtasıyla müşterilerine ulaşmaktadır. Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın!

Facebook:  https://www.facebook.com/NorelTurkiye/
Instagram: https://www.instagram.com/norelturkiye/

TOP