Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

/ / Cilt Bakımı

Sağlıklı bir cilt bizim için en büyük hazinedir. Çünkü cildimize nasıl özen gösterirsek yaşantımıza da o denli yansır bu durum. Ama cildimize bakım yaparken yaptığımız veya gözümüzden kaçan bazı hatalar vardır. Bu yazımızda cilt bakımı esnasından yapılan hataları inceleyeceğiz.

 

Neleri eksik yaparız?

Güneş kremi kullanmamak; Gün içerisinde güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak cildimize zarar verebilir. Bu yüzden cilt bakımı yaparken kozmetik dolabımızdan veya rafımızdan güneş kremimizi eksik etmemeliyiz.

Yeterince su içmemek; Cildimizin en çok ihtiyaç duyduğu yapı taşlarından bir tanesi kesinlikle sudur. Gün içerisinde yeteri kadar su içmezsek cildimizde kırışıklıklar belirir.

Makyajı silmeden uyumak; Cildimiz kendini yenilemeye gün sonunda başlar ve gün sonunda makyajımızı silmezsek cildimiz yeteri kadar nefes alamamış olacaktır. Bu durum da ciltte sarkma, ciltte çeşitli rahatsızlıklara neden olabilir.

Yeterince uyumamak; Hayatın devamı için olmazsa olmazlarından biri olan uyku, yeteri kadar alınmadığı taktirde göz çevremizde morluklar, şişmeler ve en önemlisi de erken yaşlılık belirtilerini ortaya çıkarır.

Sivilcelerimizi sıkmak; Yapılan en büyük hatalardan birisi olan sivilce sıkmak veya patlatmak cilt bakım esnasında cildimize yaptığımız en büyük hatalardan birisidir. Sivilcelerimizi sıkmak çıkan sivilcenin boyutunu daha da büyütmekte o bölgede iltihap, yara çıkmasına neden olabilmektedir.

Fazla Peeling Uygulama; Cildimize daha güzel görünmek adına yaptırdığımız peeling uygulamasının fazla kullanımı sonucu cildimizin PH seviyesini bozulur ve cildimiz zarar görür.

Cildimizi yeterince nemlendirmemek; Cildimizi bakım yaptığımızda yeteri kadar nem ihtiyacını karşılamazsak cildimiz kurur.

Yanlış kozmetik ürünü kullanmak; Belki de cilt bakımızı yaparken yaptığımız en büyük hatalardan birisi yanlış kozmetik ürünleri kullanmak. Çünkü herkesin cilt tipi farklıdır ve cilt tipinize ait olmayan bir kozmetik ürünü kullandığınız zaman cildiniz belirli bir oranda zarar görebilir.

Cilt tipinize uygun Norel ürünlerini deneyin!

Norel Dr. Wilsz, 50 yılı aşkın dermokozmetik üretim tecrübesine sahiptir.

Sadece profesyonel kullanıma özel tasarlanmış bu ürünler doğal içeriğe ve yüksek kaliteye sahiptir.

Norel Cosmetics, Dr.Wilsz ürünlerinde kullanılan aktif maddelerin konsantrasyonları bilimsel olarak kanıtlanmış etkinliktedir. Ürünler içerdiği her bir etken maddenin tüm yararlarını koruyacak şekilde formüle edilmiştir. Bu marka adı altında kullanıma sunulan ürünler, paraben türevleri ile koku verici maddeler ve mineral yağlar içermez.

Ürünlere nasıl ulaşabilirim?

Norel ürünleri kullanıcılarına bayi sorumluları tarafından ulaşılmaktadır. Bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşarak ürünlerimiz hakkında daha fazla detay sahibi olabilir ve ürünlerimizle tanışabilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/NorelTurkiye/

Instagram: https://www.instagram.com/norelturkiye/

 

TOP